Douzelage

Wydarzenia

Stowarzyszenie Douzelage w Chojnie we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie zrealizowało w okresie 3-7 lipca 2018 projekt wymiany młodzieży  „Internet – szanse i zagrożenia” (Program Erasmus+).

W projekcie oprócz organizacji koordynatora  uczestniczyli uczniowie z tureckiego miasta Konya, które od 2014 r. współpracuje ze stowarzyszeniem Douzelage. W przedsięwzięciu wzięło udział 16 młodych ludzi oraz 4 dorosłych opiekunów,  którzy nabyli umiejętności  związane ze świadomym zarządzaniem ryzykiem i czasem podczas korzystania z Internetu.

Uczestnicy projektu poznali zagrożenia związane z naruszaniem prywatności w świecie wirtualnym, pracowali nad rozwijaniem postaw asertywnych w trakcie korzystania z mediów społecznościowych, zdobywali umiejętności kreowania wizerunku w Internecie. Ważnymi  elementami programu  projektu były zajęcia kulturowe, które pozwoliły poznać zwyczaje i życie codzienne krajów partnerskich projektu.  Goście z Turcji mieli możliwość poznać okolice Chojny oraz wypróbować swoje umiejętności negocjowania cen na targowisku w Osinowie.